Özsüt’ün sütlü tatlılarıyla bu bayram hafif ve lezzetli geçecek

ozsutGeleneksel lezzetlerin, yaratıcı ve usta dokunuşlarla hayat bulduğu , sütlü tatlıları ile ’nda sofraları şenlendirecek. Doğal çiftlik sütü ve pirincin özel değirmenlerde öğütülmesiyle elde edilen sübye ile hazırlanan tatlılar, bayramda hafif lezzetler arayanların ilk tercihi olacak.

Geçmişten günümüze devam eden bir gelenektir . Her evde olur, ziyaretlere götürülür. Bol köpüklü Türk kahvelerinin eşlik ettiği tatlılar yenilirken, kahkahalar da eksik olmaz. Dede yadigarı reçeteler ile hazırlanan geleneksel sütlü tatlıları günümüze taşıyan Özsüt de, Ramazan Bayramı’nda evlerdeki mutluluğa ortak olacak. Pirincin özel değirmenlerde öğütülmesiyle hazırlanan sübyenin tadı ve dokusu, bayramda hafif tatlar arayanların damağını şenlendirecek. Temmuz sıcağına denk gelen Ramazan Bayramı’nda, Özsüt’ün tatlılarına, doğal çiftlik sütü ve Anadolu’nun dört bir tarafında dalından toplanan meyvelerle hazırlanan da ayrı bir lezzet katacak.

Geleneksel tarifler
1938’den günümüze, nesiller boyu içeriği ve hazırlanışı değiştirilmeden sunulan, Özsüt’ün alametifarikası ; günlük çiftlik sütü, sofra şekeri ve tavuk göğüs eti ile hazırlanan geleneksel lezzet ; bu iki lezzetin harmanı Kazandibi; badem ve sütün muhteşem uyumuyla Keşkül; kızarmış üstü ayrı, içi ayrı sevilen , sütlü tatlı sevenlerin değişmeyen lezzetleri olarak bu bayramda da sofralardaki yerini alacak.

Ege’nin mis kokulu lezzeti
Sakız Adası’nın mis kokulu sakızıyla ve günlük çiftlik sütüyle hazırlanan, Ege’nin hafif lezzeti Sakızlı Muhallebi; bu muhallebinin çilek, yaban mersini, böğürtlen ve frambuaz ile lezzetlendirilmiş hali Orman Meyveli Muhallebi, alternatif tatlar arayanların gözdesi olacak. Muhallebi severler için bir başka özel lezzet de, özenle kavrulmuş tel kadayıfın keşkül ile mükemmel birleşimiyle ortaya çıkan Kadayıflı Muhallebi.

Balkanlar’dan Fransa’ya lezzet turu
Geleneksel Türk tatlılarının yanı sıra, farklı ülkelerin lezzetlerine de menüsünde yer veren Özsüt, bayrama ayrı bir renk katacak. Krema ve süt karışımıyla ıslatılmış fındıklı özel kek ile hazırlanan Balkan tatlısı, Karamelli ve Orman Meyveli , lezzet yolculuğuna çıkaracak. İçimizi serinleten Özsüt dondurması, Fransa’nın özel tatları Supangle ve Sufle ile çok yakışacak.

Her zaman formda: Şekersiz sütlü tatlılar
Özsüt, günlük yemek düzenini ve formunu Ramazan Bayramı’nda da korumak isteyenleri unutmadı. Stevia bitkisinin yapraklarındaki doğal özler kullanılarak hazırlanan, enerjileri yüzde 30 azaltılmış Şekersiz Fırın Sütlaç ve Şekersiz Kazandibi ile bu bayram herkes Özsüt lezzetlerinin keyfini çıkaracak.

Bir Cevap Yazın