IKEA’dan özenle hazırlanan Ramazan sofralarına öneriler

ikea, mutfakta bolca zaman geçirilen ayında, servis aksesuvarlarından yemek takımlarına, fonksiyonel saklama kaplarından yüzlerce züccaciye ürününe kadar tüm ihtiyaçlara yanıt verecek öneriler sunuyor. Her zevke ve bütçeye uygun ürün çeşitliliğiyle, bu da ailece bir arada olunan keyifli sofralara eşlik ediyor.

Mutfaktaki yardımcılar!

IKEA, mutfaktaki işleri kolaylaştıran, hazırlıkları hızlandıran pek çok pratik öneri ve fonksiyonel ürün sunuyor. İşte Ramazan ayında mutfağın vazgeçilmezlerinden olacak ürünlerden bazıları: Hazırlıklar esnasında tezgahta yer kalmadığında mutfak eviyesinin içine yerleştirilebilen kesme tahtası, ekstra alan sağlayabiliyor. Çift taraflı mermer havan, iki ayrı baharatı birbirine karıştırmadan ezmek için ideal çözüm sunuyor. Mandallarıyla tencereye sabitlenebilen delikli kapak sayesinde, sıcakla direkt temas etmeden suyun kolayca süzülmesi mümkün hale geliyor.

Misafirlerine kısa sürede sağlıklı yemekler hazırlamak isteyenler; IKEA’nın, farklı yiyecekleri aynı anda pişirirken enerji ve zamandan tasarruf sağlayan, buharda pişiren paslanmaz çelik tenceresini tercih ediyor. Kapağı sayesinde etrafa sıçratmayı önleyen çırpma kabı ve içindeki yemeği yakmayan manyetik tabanlı tencere altlığı da IKEA’nın sunduğu diğer pratik çözümlerden.

IKEA ile sofralar kişiye özel!

IKEA’nın renkli ve çeşit çeşit masa örtüleri, peçeteleri, yemek ve servis takımları sayesinde, kişiye özel sofralar yaratmak çok kolay. Tek yapılması gereken, seçenekler arasından uyumlu ve tarzı yansıtan parçaları bir araya getirmek.

Kişiye özel olduğu kadar pratik sofralar yaratmak, özellikle Ramazan ayında çok önemli. Kalabalık yemeklerde sofranın merkezine yerleştirilen, dönebilen servis tablaları, herkesin her şeye rahatlıkla ulaşmasına yardımcı oluyor. sonrası çay saatlerinde, atıştırmalıkları tek bir tabakta servis etmek mümkünken, küçük cam kahvaltılıklar her zaman kurtarıcı oluyor.

Ramazan sofralarının neşesi, yaz sofralarının keyfiyle buluşuyor.

Bu yıl yaz aylarına denk gelen Ramazan ile birlikte, balkon ve bahçelere kurulan dış mekân sofraları önem kazanıyor. IKEA dış mekân mobilya ve aksesuvarları, başlangıçlardan ana yemeğe, tatlılardan yemek sonrası çay keyfine kadar her zaman, kalabalık misafir gruplarını ağırlamaya hazır. Bu Ramazan IKEA, yazın keyfini Ramazan’ın neşesiyle buluşturacakları bekliyor.

Geleneksel stil: SANNING

Özel sertleştirilmiş ekstra dayanıklı SANNING yemek takımının farklı şekil ve desenlere sahip çeşitleri kolayca eşleşiyor ve her tarza uygun masa düzeni kısa sürede, zahmetsizce kurulabiliyor. “Geleneksel stil”de tasarlanan ürün ailesi romantik ve nostaljik sofralar için ideal çözüm sunuyor.

Sağlıkla saklamak ve tasarruf etmek için…

Mevsiminde yapılmış turşu, salça ve reçelleri ya da kalabalık davetlerin ardından kalan yiyecekleri uzun süre koruyup saklayabilen kilitli cam kaplar, buzdolabında aranılanların kolayca bulunmasını sağlıyor. Havalandırma kapağı sayesinde mikrodalga fırında da kullanılabilen kaplar, yiyecekleri hep taze tutuyor.

Sahur hazırlıklarının küçük yardımcıları…

Isıya dayanıklı cam demlik ve bardaklar, sahur vakti yenen hafif atıştırmalıkların yanına hazırlanan çaylar için pratik bir çözüm sunarken, mikrodalgaya girebilme özelliğiyle işleri daha da kolaylaştırıyor. Her zevke uygun Amerikan servisler ise sofralara farklı ve özel bir hava katıyor.

Bol su içmek önemli!

Ramazanda asla unutulmaması gerekenlerden biri de, iftar sofrasında ve sonrasında bolca su tüketmek. Mantar kapaklı cam şişeler sayesinde hem zarif ve doğal görünümlü sofralar hazırlamak, hem de sağlıklı bir seçeneğe sofrada yer vermek mümkün oluyor.

Ramazan boyunca IKEA mağazaları 23:00’e kadar açık!

IKEA’nın lezzetli ve uygun fiyatlı iftar menüsüyle Ramazan’ın keyfi bir başka güzel… Üstelik IKEA’da alışveriş keyfi Ramazan boyunca saat 23:00’e kadar devam ediyor. Tüm aile ve dostlarla IKEA’da iftar yapmak ve alışverişi geç saatlere kadar sürdürmek isteyenler, bu Ramazan IKEA mağazalarında buluşuyor. IKEA’nın Ramazan’a özel menüsü ise sadece 15,99 TL.

Bir Cevap Yazın